بازدید: 38 بازدید
معرفی کتاب طراحی فیگور برای فشن

معرفی کتاب طراحی فیگور برای فشن

معرفی کتاب طراحی فیگور برای فشن

Figure Drawing for Fashion Design

By Elisabetta Kuky Drudi and Tiziana Paci

 

کتاب طراحی فیگور برای فشن

اگر به تصویرسازی فشن علاقه­مند هستید، می­دانید طراحی فیگور و اندام و پوزهای مانکن مبحث مهم و تاثیرگذاری است. یک طراح مد و لباس بهتر است به این موضوع مسلط باشد و توانایی ترسیم مانکن ذهنی خود را داشته باشد که این مهارت تنها با تمرین و تکرار به دست می­آید. البته که این مهارت برای افرادی است که به تصویرسازی فشن علاقه­مند هستند و برای طراحان لباسی که ترجیح می­دهند خلاقیت و زمان خود را روی موضوع لباس متمرکز کنند نیازی به فراگیری این مهارت ذهنی نیست و بهتر است از مانکن و پوزهای آماده که توسط تصویرسازان مد حرفه­ای خلق شده استفاده کنند. اگر جزو علاقه­مندان به تصویرسازی فشن و یا طراحی لباس هستید؛ در هر صورت این کتاب برای شما بسیار کاربردی است.

این کتاب نوشته الیزابتا کوکی درودی و تیزیانا پاسی است که مجموعه کاملی از اطلاعات برای طراحی فیگور فشن است. در بخش­های اولیه کتاب به راهنمایی طراحی تک تک اعضای بدن پرداخته شده است و با آنالیز دقیق از دست و پا و سایر قسمت­های سر و صورت به شما کمک می­کند که یادگیری سریع­تری داشته باشید.

در ادامه کتاب به تعداد زیاد پوزهای مانکن و حالت­های مختلف بدن زنانه در کت­واک ترسیم شده که می­توانید برای طراحی لباس آن­ها را پرینت کنید و طراحی لباس خود را بر پایه آن انجام دهید.

در این کتاب علاوه بر مانکن­های خطی بخش جنسیت­سازی و رنگ­آمیزی فیگورهای طراحی شده گنجانده شده­اند تا با نحوه صحیح رنگ­گذاری هم آشنا شوید.

بخش انتهایی و جالب توجه کتاب فصل طراحی تکنیکال لباس است که طرح­ لباس­ها به صورت دوبعدی ترسیم شده­اند. در این بخش شما با طراحی انواع جیب، یقه، دامن، برش، پیلی و چین، آستین، شلوار، کت، شنل، کفش و پوتین به علاوه اسامی صحیح انگلیسی آن­ها آشنا می­شوید. این بخش برای طراحی لباس ذهنی شما بسیار کاربردی و سودمند است.

علاوه بر تمام موارد ذکر شده اگر برای کنکور عملی رشته طراحی پارچه و لباس هم آماده می­شوید این کتاب می­تواند راهنمای خوبی باشد تا نمره عملی کنکور طراحی لباس خود را بالا برده و شانس قبولی خود را افزایش دهید.

برای استفاده و دانلود رایگان این کتاب مفید و جذاب (با زبان انگلیسی و فایل کامل اصلی) کافی است که کلیک کنید و در صورت تمایل از صفحات مورد علاقه خود پرینت بگیرید.

 

نویسنده: سمیه شیخی

 

 

مطالعه بیشتر